K. Szczepaniak wygrywa Puchar Świata w Hoogerheide
autor: Pawel Krygier 24-01-2010
Reprezentant Polski Kacper Szczepaniak wygrał w holenderskim Hoogerheide wyścig Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym młodzieżowców. Polak pokonał niezwyciężonego ostatnio zdecydowanego faworyta tej kategorii Belga Toma Meeusena. Świetnie zaprezentowali się także inni Polacy, piąty był Marek Konwa a dziesiąty Paweł Szczepaniak.

Mający za sobą świetny sezon Kacper Szczepaniak w ostatnim czasie często pojawiał się w czołówce przełajowych wyścigów w kategorii młodzieżowej. Młody kolarz, który z początkiem obecnego roku związał się kontraktem z najlepszą przełajową grupą Telenet-Fidea na tydzień przed mistrzostwami świata odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w Pucharze Świata.

Podczas finałowych zawodów Pucharu Świata Kacper Szczepaniak jako pierwszy minął linię mety wyprzedzając o dziewięć sekund dominującego w całym sezonie Belga Toma Meeusena oraz o jedenaście sekund Francuza Arnauda Jouffroya. W czołowej dziesiątce z niewielkimi stratami czasowymi zameldowali się jeszcze dwaj Polacy, piąte miejsce ze stratą dwudziestu sekund zajął Marek Konwa, a dziesiąty był Paweł Szczepaniak, który do młodszego brata stracił 45 sekund. Nieco dalsze miejsce zajął Kamil Gradek, który był 49.

W wyścigu juniorów zwycięstwo odniósł Holender David van der Poel przed swoim rodakiem Danny Van Poppelem oraz Francuzem Julianen Alaphilippe. Polacy zajęli dalsze miejsca, Bartosz Pilis był 37, Janusz Lessnau - 42 a Marcin Malewicz - 53.