Sylwia Kapusta o nowym zespole
autor: Pawel Krygier, data: 8-02-2010
Sylwia Kapusta będzie obok Pauliny Brzeźnej jedną z dwóch Polek, która w sezonie 2010 reprezentować będzie barwy szosowej grupy zawodowej. Wychowanka klubu Resovia Rzeszów podpisała kontrakt z włosko-litewskim zespołem Safi Pasta Zara Manhatan.
Więcej ...
Sylwia Kapusta w zespole Safi - Pasta Zara
autor: Pawel Krygier, data: 4-02-2010
Międzynarodowa Unia Kolarska zarejestrowała 27 drużyn kobiecych, które ścigać się będą w sezonie 2010. Wśród tego grona zabrakło polskiej ekipy. Jedynie dwie Polki znalazły miejsce za granicą. Paulina Brzeźna pozostała w belgijskim zespole RedSun Cycling Team, natomiast Sylwia Kapusta znalazła miejsce we włoskiej grupie z litewską licencją Safi - Pasta Zara.
Więcej ...
Podsumowanie sezonu 2009 w KROSS Ziemia Darłowska
autor: Pawel Krygier, data: 27-01-2010
W minony piątek o godzinie 15.00 na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu kolarskiego 2009 klubu kolarskiego KROSS Ziemia Darłowska. Był to bogaty rok w sukcesy zawodniczki zdobyły 28 medali Mistrzostw Polski w tym 12 tych najcenniejszych.
Więcej ...
PŚ w Roubaix: Marzena Wasiuk - 30, Janusz Lessnau - 31
autor: Pawel Krygier, data: 17-01-2010
Reprezentantka Czech Katerina Nash wygrała rozgrywany we francuskim Roubaix przełajowy wyścig zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Niemka Hanka Kupfernagel a trzecia była Holenderka Marianne Vos. Polka Marzena Wasiuk zajęła 30 miejsce. Wyścig juniorów wygrał Holender David Van der Poel, najlepszy z Polaków Janusz Lessnau był 31.
Więcej ...
Marzena Wasiuk mistrzynią Polski!
autor: Pawel Krygier, data: 9-01-2010
Marzena Wasiuk reprezentująca zespół LUKK Prim Ełk wywalczyła w Szczękocinach tytuł mistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym elity. Srebrny medal zdobyła Dorota Warczyk z zespołu LKK Start Tomaszów Mazowiecki a brąz obrończyni tytułu Kinga Mudyń (Baszta Bytów). Podczas pierwszego dnia zawodów rozdano medale także wśród juniorek młodszych, juniorek oraz juniorów młodszych.
Więcej ...
KK KROSS Ziemia Darłowska po kolejnym udanym sezonie
autor: Pawel Krygier, data: 25-11-2009
28 medal Mistrzostw Polski w tym 12 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych zdobyły w roku 2009 zawodniczki Klubu Kolarskiego KROSS Ziemia Darłowska. Srebrny medal Mistrzostw Europy zdobył także reprezentujący w Polsce barwy darłowskiego zespołu Jarosław Marycz. Po raz kolejny KK KROSS Ziemia Darłowska został klubowym Mistrzem Polski kobiet na sezon 2009!
Więcej ...
Paulina Brzeźna powiedziała sakramentalne TAK
autor: Pawel Krygier, data: 28-10-2009
Jedna z najlepszych polskich kolarek szosowych, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, ósma kobieta olimpijskiego wyścigu szosowego w Pekinie Paulina Brzeźna w minioną sobotę (24 października) w kościele w Olesznej powiedziała sakramentalne "TAK". Wybrankiem jej serca (od lat) jest Paweł, który w przeszłości także był kolarzem.
Więcej ...
Marzena Wasiuk wygrywa Grand Prix Mazowsza
autor: Pawel Krygier, data: 25-10-2009
Marzena Wasiuk z grupy Prim Ełk wygrała rozgrywane w Warszawie zawody Grand Prix Mazowsza inaugurujące sezon przełajowy w Polsce. Drugie miejsce zajęła Dorota Warczyk (LKK Start Tomaszów Mazowiecki) a trzecia była Kinga Mudyń (MLKS Baszta Kartel Bytów). Zawodniczki z Ełku okazały się najlepsze także w wyscigach młodszych kategorii, w rywalizacji juniorek zwyciężyła Małgorzata Zalewska a wśród juniorek młodszych Agnieszka Biedrzycka.