Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Kolarze Stali Grudziądz przed mistrzostwami Świata
autor: Pawel Krygier, data: 16-02-2010
Kolarze torowi reprezentujący naszą krajowa grupą ALKS Stal Grudziądz w kilku różnych miejscach przygotowują się do mistrzostw świata w kolarstwie torowym. Sprinterzy przebywają na Cyprze a zawodnicy średniego dystansu trenują w Hiszpanii.
Więcej ...
PŚ w Pekinie - Damian Zieliński szósty w sprincie
autor: Pawel Krygier, data: 25-01-2010
Reprezentant Polski Damian Zieliński zajął szóste miejsce w sprincie podczas ostatniego dnia rozgrywanych w Pekinie zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Łukasz Kwiatkowski zajął 13 miejsce a Maciej Bielecki - 33. Dziewiąte miejsce zajęła dwójka w madisonie: Łukasz Bujko i Dawid Głowacki. W keirinie kobiet 13 miejsce zajęła Renata Dąbrowska.
Więcej ...
Ł. Bujko zdobył Puchar Świata! Podium K. Kuczyńskiego
autor: Pawel Krygier, data: 23-01-2010
Łukasz Bujko wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata na sezon 2009/2010 w konkurencji scratch. Podczas ostatnich zawodów w Pekinie, nasz reprezentant zajął 11. miejsce. Świetnie spisał się w wyścigu na 1 kilometr Kamil Kuczyński, który stanął na trzecim stopniu podium.
Więcej ...
PŚ w Pekinie - Ł. Bujko - 14, sprinterzy na miejscu - 10
autor: Pawel Krygier, data: 22-01-2010
Łukasz Bujko zajął 14. miejsce w finale wyścigu punktowego podczas zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym, który trwa w chińskim Pekinie. Konkurencję wygrał Kanadyjczyk Zacharry Bell. Drugie miejsce zajął Ho Ting Kwok (HKP), a trzecie reprezentant Nowej Zelandii Thomas Scully, który w pierwszym biegu eliminacyjnym jako jedyny pokonał Łukasza Bujkę.
Więcej ...
Wiedeń - zwycięstwo Renaty Dąbrowskiej, podia Polaków
autor: Pawel Krygier, data: 13-01-2010
Sześć miejsc na podium zajęli polscy reprezentanci kolarstwa torowego podczas drugiego dnia rywalizacji w GP Vienna w Austrii. Na wiedeńskim welodromie, najlepiej wypadła Renata Dąbrowska, która wygrała wyścig na 500 metrów.
Więcej ...
Dobry start kolarzy torowych we Wiedniu
autor: Pawel Krygier, data: 12-01-2010
Bardzo dobrze spisują się nasi reprezentanci podczas zawodów torowych, które odbywają się w Wiedniu. Polacy w pierwszym dniu rywalizacji, trzykrotnie stawali na podium. Z czasem 1.03.303 najlepszy na dystansie 1000 metrów był Kamil Kuczyński, który pokonał Włocha Francesco Ceciego i Czecha Tomasa Babka.
Więcej ...
Kontuzja Adriana Teklińskiego
autor: Pawel Krygier, data: 4-01-2010
Adrian Tekliński nie może zaliczyć końcówki roku 2009 do najlepszych. Podczas Pucharu Świata w kolumbijskim Cali, doznał groźnej kontuzji, która może go wyeliminować z występu w mistrzostwach świata.
Więcej ...
Magdalena Sara zakończyła karierę
W dniu 4. grudnia na obiektach Klubu Kolarskiego ALKS Stal Grudziądz odbyły się uroczystości z okazji 35-lecia powstania klubu. Podczas tej uroczystości pożegnano pięcioro zawodników, którzy podjęli decyzję o zakończeniu sportowej kariery, była wśród nich wielokrotna mistrzyni Europy Magdalena Sara.