Bracia Szczepaniak w czołówce cyklu Superprestige
autor: Pawel Krygier, data: 14-02-2010
Polscy kolarze Kacper Szczepaniak i Paweł Szczepaniak zajęli odpowiednio dziewiąte i dziesiąte miejsca w klasyfikacji generalnej cyklu Superprestige w kolarstwie przełajowym. Zwycięstwo odniósł Belg Tom Meeusen, który wygrał także finałowe zawody w Vorselaar. Podczas tego wyścigu Paweł Szczepaniak był dziesiąty.
Więcej ...
Mariusz Gil dziewiąty w G.P. de Eecloonaar
Kolarze z Belgii zdominowali rozegrany w miejscowości Eeklo przełajowy wyścig G.P. de Eecloonaar. Zwycięstwo odniósł Bart Wellens (Telenet Fidea) przed Dieterem Vanthourenhoutem (BKCP-Powerplus) i Svenem Nysem (Landbouwkrediet). Dobre dziewiąte miejsce zajął Polak Mariusz Gil (Baboco - Revor Cycling Team).
Więcej ...
I Puchar Piastów Śląskich pod patronatem KOLARSKI.PL
autor: Pawel Krygier, data: 10-02-2010
Już od 7 marca 2010 przez trzy kolejne weekendy rozegrany zostanie cykl zawodów w kolarstwie przełajowym I Puchar Piastów Śląskich. Zawody odbędą się 7 marca w Jeleniej Górze, 14 marca w Chojnowie i finał 21 marca w Jeleniej Górze. Patronem medialnym cyklu jest portal KOLARSKI.PL.
Więcej ...
Polski mistrz świata zmienia zespół
autor: Pawel Krygier, data: 7-02-2010
W tydzień po zdobyciu największego sukcesu w karierze mistrz świata w kolarstwie przełajowym młodzieżowców Paweł Szczepaniak podpisał kontrakt z jednym z najlepszych zespołów w kolarstwie przełajowym. Nasz reprezentant podobnie jak jego młodszy brat Kacper ścigać się będzie w belgijskiej grupie Telnet Fidea.
Więcej ...
Kacper Szczepaniak 14 w GVA Trofee - Krawatencross
Brązowy medalista mistrzostw świata Francuz Arnaud Jouffroy wygrał rozegrany w Belgii przełajowy wyścig GVA Trofee - Krawatencross. Drugie miejsce zajął Belg Tom Meeusen a trzeci był jego rodak Jan Denuwelaere. Polscy medaliści mistrzostw świata zajęli dalsze miejsca, Kacper Szczepaniak był 14 a Paweł Szczepaniak - 25.
Więcej ...
Marek Konwa - nie mogłem nawet wskoczyć na rower
autor: Pawel Krygier, data: 1-02-2010
Nie milkną echa znakomitego występu polskich kolarzy przełajowych na mistrzostwach świata w czeskim Taborze. Niewiele brakowało, aby na podium znalazło się aż trzech polskich kolarzy. - Zaczęły mnie łapać takie skurcze w nogi, że nie byłem w stanie ustać na nogach - mówi Marek Konwa który na ostatniej rundzie stracił miejsce na podium wyprzedzony przez dwóch rywali.
Więcej ...
Mistrzostwa Świata - tytuł dla Stybara, M.Gil nie ukończył
autor: Pawel Krygier, data: 31-01-2010
Reprezentant gospodarzy Zdenek Stybar został w czeskim Tyborze mistrzem świata elity w kolarstwie przełajowym. Kolejne miejsca na podium zajęli Belgowie, srebrny medal wywalczył Klaas Vantornout a brąz Sven Nys. Jedyny Polak startujący w kategorii elita Mariusz Gil nie ukończył rywalizacji.
Więcej ...
Mistrzostwa Świata - Marzena Wasiuk - 37
Reprezentantka Holandii Marianne Vos wywalczyła w czeskim Taborze tytuł mistrzyni świata w kolarstwie przełajowym elity kobiet. Srebrny medal zdobyła Niemka Hanka Kupfernagel, a na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z Holenderek Daphny Van den Brand. Polka Marzena Wasiuk zajęła 37 miejsce.