Wiedeń - zwycięstwo Renaty Dąbrowskiej, podia Polaków
autor: Pawel Krygier 13-01-2010
Sześć miejsc na podium zajęli polscy reprezentanci kolarstwa torowego podczas drugiego dnia rywalizacji w GP Vienna w Austrii. Na wiedeńskim welodromie, najlepiej wypadła Renata Dąbrowska, która wygrała wyścig na 500 metrów.

Kamil Kuczyński po sobotnim zwycięstwie w wyścigu na 1 kilometr, ponownie stanął na podium. Tym razem był trzeci w keirinie, ulegając jedynie Francesco Ceciemu z Włoch i Tomasowi Babkowi z Czech.

Łukasz Kwiatkowski świetnie zaprezentował się w eliminacjach sprintu, wykręcając zdecydowanie najlepszy czas. Niestety odpadł w ćwierćfinale z Włochem Cecim. Do samego finału doszedł natomiast Damian Zieliński, który w walce o zwycięstwo musiał uznać wyższość Czecha Denisa Spicki.

Bardzo dobrze wypadły nasze zawodniczki w wyścigu na 500 metrów. Wygrała go Renata Dąbrowska, a druga była Aleksandra Drejgier. W wyścigu punktowym, na drugim stopniu podium stanęła Edyta Jasińska, której zaledwie 1 punktu zabrakło aby pokonać Elissavet Chantzi z Grecji. Na słowa pochwały zasługuje również Małgorzata Wojtyra, która była czwarta zarówno w wyścigu punktowym, jak i wyścigu na 500 metrów.

Dobrze prezentują się również zawodnicy z ALKS Stal Grudziądz. W juniorach, drugie miejsce w wyścigu punktowym zajął Rafał Jeziorski.

źródło: pzkol.pl