Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Sukcesy polskich torowców w Barcelonie
autor: Pawel Krygier 27-09-2009
W Barcelonie rozpoczął się torowy Puchar Europy. Impreza potrwa do 27 września. Świetnie pierwszego dnia spisali się reprezentanci Polski, którzy dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium i dwukrotnie zajmowali 3. miejsca. Polacy w składzie Kamil Kuczyński, Grzegorz Drejgier oraz Adrian Tekliński wygrali rywalizację w sprincie drużynowym (45,985). Drugie miejsce zajęła reprezentacja Niemiec, a trzecie Moscow Track Team.

Pierwsze miejsce w wyścigu punktowym zajął Rafał Ratajczyk (83 punkty). Drugi w tej konkurencji był Angelo Ciccone (Fiamme Azurre) - 80 pkt., a trzeci reprezentant Włoch Elia Viviani - 78 pkt. Drugi z Polaków startujący w tym wyścigu - Łukasz Bujko - był 6.

Doskonale spisały się także nasze panie. Na trzecim stopniu podium stanęła Edyta Jasińska w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Dobrze w tej konkurencji wypadła także Katarzyna Pawłowska, która "wykręciła" 5. czas konkurencji. Pawłowska wystartowała również w scratchu, gdzie była 9.

Kolejne trzecie miejsce dla Polski pierwszego dnia zawodów w Barcelonie, tym razem w męskim wyścigu indywidualnym na dochodzenie, padło łupem Piotra Kasperkiewicza. Czwarty w tej konkurencji był Paweł Brylowski.

W rywalizacji sprinterek na dystansie 200 metrów ze startu lotnego czwarte miejsce zajęła Renata Dąbrowska, a 7. lokatę wywalczyła Aleksandra Drejgier.

źródło: pzkol.pl