Tomasz Kiendyś najlepszy podczas "Winobrania 2009"
autor: Pawel Krygier 7-09-2009
W minioną sobotę w Zielonej Górze zostało rozegrane Międzynarodowe nocne kryterium uliczne „Winobranie 2009”. Na starcie wyścigu stanęło około 50 kolarzy reprezentujących wszystkie ekipy zawodowe a także kolarze z klubów amatorskich. Zawodnicy mieli do pokonania trasę długości 80 kilometrów ( 40 okrążeń po 2 kilometry), na której najlepszy okazał się Tomasz Kiendyś z grupy CCC Polsat Polkowice.

Wyścig rozpoczął się bardzo mocnych ataków kolarzy CCC Polsat Polkowice a zainicjował je Tomasz Kiendyś który przez kilka rund uciekał razem z Arturem Detko. W dalszej części wyścigu dochodziło do kolejnych odjazdów w których m.in. brali udział Jarosław Rebiewski i Piotr Zieliński.

Decydująca akcja wyścigu rozegrała się na 28 rundzie kiedy to od peletonu oderwała się trójka kolarzy z Tomaszem Kiendysiem, Arturem Detko z DHL Author oraz Pawłem Charuckim z Legii Felt. Rozgrywając miedzy sobą finisze na lotnych premiach, razem dojechali do mety. Najwięcej punktów zgromadził Tomek Kiendyś który został zwycięzcą kryterium „Winobranie 2009”. Drugi był Paweł Charucki a trzeci Artur Detko.