Puchar Polski w Downhill 2009 zakończony
autor: Pawel Krygier 1-09-2009
Anna Sojka (Kingston Racing Team Wisła) okazała się bezkonkurencyjna w tegorocznym, zakończonym w miniony weekend Pucharze Polski DH w roku 2009. Zawodniczka uzbierała 210 punktów - najwięcej ze wszystkich zawodników we wszystkich kategoriach. Do klasyfikacji końcowej liczone było sze¶ć najlepszych rezultatów.

Drugie miejsce w¶ród kobiet zajęła Anna Rucińska (E-Pay Bike Team) - 179 pkt., a trzecie Agata Stamm (Freestajnia Gdańsk) - 160.

W¶ród juniorów w klasyfikacji końcowej PP DH wygrał Hubert Posmyk (Kingston Racing Team) - 205 pkt. Na drugi miejscu uplasował się Arkadiusz Milczarek (E-Pay Bike Team) - 167 pkt., a na trzecim Marcin Tarkowski (RRT Team) - 164 pkt.

W klasyfikacji końcowej elity mężczyzn zwyciężył Michał ¦liwa (KS Dębnicki PKS) - 205 pkt., na drugim miejscu uplasował się Maciej Jodko (RMF FM Pepsi Max) - 195 pkt., Arkadiusz Piłaszewicz (E-Pay Bike Team) - 112 pkt. Wtorek, 1 Wrze¶nia 2009

Ľródło: PZKol