MŚ MTB - Polska drużyna jedenasta
autor: Pawel Krygier 1-09-2009
Reprezentacja Polski zajęła dopiero 11. miejsce podczas wyścigu drużynowego, który zainaugurował rywalizację na mistrzostwach świata w kolarstwie górskim. Złoty medal wywalczyli Włosi.
Polacy przed wyścigiem byli uważani za jednych z głównych faworytów do zdobycia miejsca na podium.

Z sześciu ostatnich mistrzostw świata, biało-czerwoni przywozili bowiem cztery medale wywalczone w sztafacie. Wyścig ułożył się jednak zupełnie inaczej.

Na pierwszej zmianie Marcin Karczyński miał kolizję z Japończykiem, wypadł z trasy, uszkodził rower i w efekcie uzyskał dopiero 18. czas, tracąc do prowadzącego Szwajcara 1.40. Po nim na trasę ruszył Marek Konwa. Młodzieżowy mistrz Polski pojechał bardzo dobrze - miał czwarty wynik na swojej zmianie, co pozwoliło naszej sztafecie przesunąć się na 12. miejsce. Po przejeździe Mai Włoszczowskiej, Polska zajmowała dziewiątą lokatę. Wyścig kończył junior Maciej Adamczyk, który pojechał przyzwoicie, ale nie zdołał obronić miejsca w czołowej dziesiątce.

Wyścig wygrała trzecia drużyna poprzednich MŚ - Włosi, jadący w identycznym składzie jak przed rokiem w Val di Sole. "Srebro" przypadło Kanadyjczykom, "brąz" - broniącym tytułu Francuzom.

Na środę zaplanowano wyścigi juniorek i zawodniczek do lat 23. W tej drugiej kategorii Polskę reprezentować będą aktualna mistrzyni Europy, Aleksandra Dawidowicz oraz Paula Gorycka.

źródło: onet.pl