Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Mathias Belka zwycięzcą Pucharu Uzdrowisk Karpackich
autor: Pawel Krygier 16-08-2009
Reprezentant Niemiec Mathias Belka z zespołu Team Brandenburg zwyciężył po finiszu z 5-osobowej czołówki podczas 10. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Uzdrowisk Karpackich. Drugie miejsce zajął Jacek Morajko (Mróz Action Uniqa), a trzeci był Ukrainiec Oleksandr Sheydyk (ISD Donieck Sport).

W Wyścigu o Puchar Uzdrowisk Karpackich dominowali kolarze z zagranicy. W pięcioosobowej ucieczce jedynym Polakiem był Jacek Morajko z grupy Mróz Action Uniqa, który minął linię mety na drugim miejscu. Kolejną grupę ze stratą ośmiu sekund przyprowadził Duńczyk Andreas Frisch (Blue Water).

Puchar Uzdrowisk Karpackich był ostatnim wyścigiem z cyklu kolarskiej Pro-Ligi. Zaplanowany na zakończenie cyklu etapowy wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala (27-30 sierpień) został odwołany przez organizatorów.