Tomasz Marczyński dziewiąty w wyścigu Brixia Tour
autor: Pawel Krygier 27-07-2009
Kolarze z Italii zdominowali rywalizację w kolarskim wyścigu Brixia Tour. Zwycięzcą wyścigu został Giampaolo Caruso z grupy Ceramica Flaminia przed rodakami Domenico Pozzovivo (CSF Group - Navigare) i Leonardo Bertagnollim (Serramenti Pvc Diquigiovanni). Najlepszy z Polaków Tomasz Marczyński zajął dziewiąte miejsce, Przemysław Niemiec był 13.

Aktywnie na poszczególnych etapach jechali reprezentanci Polski. Na drugim etapie siódme miejsce zajął Przemysław Niemiec a Tomasz Marczyński był dwunasty. Na trzecim etapie Przemysław Niemiec zajął dziesiąte miejsce a dwie lokaty dalej linię mety minął Tomasz Marczyński. Najlepszy indywidualny wynik Polacy osiągnęli na czwartym etapie, na którym Przemysław Niemiec uległ jedynie triumfatorowi klasyfikacji końcowej Giampaolo Caruso, z którym przegrał o sześć sekund. Na zakończonym finiszem z peletonu ostatnim etapie pokazał się Krzysztof Szczawiński, który zajął czwarte miejsce.