Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Mistrzostwa Europy - Brąz drużyny i nowy rekord Polski!
autor: Pawel Krygier 17-07-2009
Brązowy medal wywalczyła w piątek reprezentacja Polski w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Jest to już piąty krążek naszej kadry na Mistrzostwach Europy, które odbywają się w Mińsku, czym wyrównali ubiegłoroczny wynik z Pruszkowa. Polacy wystąpili w składzie: Paweł Brylowski, Dawid Głowacki, Adrian Kurek i Grzegorz Stępniak, wszyscy reprezentują klub ALKS Stal Grudziądz i poprzedni rekord Polski należał do tego samego składu.

Uzyskany czas 4:07.581 jest o 10 sekund lepszy od ubiegłorocznego i o 7 sekund lepszy niż podczas marcowych mistrzostw świata, które odbyły się w Pruszkowie. Jest to jednocześnie nowy rekord Polski, pobity o 2 sekundy. Lepsi okazali się tylko Rosjanie i Brytyjczycy.

Aleksandra Drejgier zajęła bardzo dobre 5. miejsce w wyścigu na 500 metrów. 12. była Dominika Żukowska. Nie najlepiej, na tle rywalek, wypadły nasze zawodniczki w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Katarzyna Pawłowska była 10., natomiast Dominika Mączka 13. W sprincie kobiet 7. miejsce zajęła Renata Dąbrowska, a druga z naszych reprezentantek, Marta Janowiak była 11.

W wyścigu punktowym mężczyzn, walkę nawiązali Polacy, jednak nie udało się wywalczyć medalu. Wojciech Pszczolarski z dorobkiem 6 punktów był 7., a Bartosz Grochowski z 5 punktami był 10.

źródło: pzkol.pl