Maja Włoszczowska mistrzyni± Europy!
autor: Pawel Krygier 13-07-2009
Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) została w niedzielę mistrzyni± Europy w kolarstwie górskim podczas czempionatu rozgrywanego w Zoetermeer (Holandia). Włoszczowska na mecie wyprzedziła Rosjankę Irinę Kalentiew± o 18 sekund (br±zowa medalistka olimpijska z Pekinu) i Niemkę Sabine Spitz o 38 sekund (mistrzyni olimpijska z Pekinu).

Dla polskiej wicemistrzyni olimpijskiej, to pierwszy w karierze złoty medal ME seniorek w indywidualnym starcie w cross country.

Czwarte miejsce w kategorii elite kobiet zajęła Anna Szafraniec (Polska/JBG-2 Profesional MTB TEAM) - strata 1.31. Na dziewi±tym miejscu uplasowała się koleżanka klubowa nowej mistrzyni Europy - Magdalena Sadłecka, która straciła do Włoszczowskiej 4.29.

To drugi medal (drugi złoty) reprezentacji Polski na tej imprezie. W sobotę mistrzyni± Europy U-23 została w pięknym stylu Aleksandra Dawidowicz - także klubowa koleżanka Mai Włoszczowskiej, a także olimpijka z Pekinu, gdzie zajęła 10. miejsce w swoim debiucie w Igrzyskach Olimpijskich.

Ľródło: pzkol.pl