Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Mistrzostwa Europy - Konrad Tomasiak 41
autor: Pawel Krygier 4-07-2009
Włoski kolarz Luca Wackermann wywalczył w belgijskim Hoogelde - Gits tytuł mistrza Europy juniorów w szosowym wyścigu ze startu wspólnego. O medalach zadecydował finisz z peletonu, na którym Włoch pokonał Holendra Barry Markusa oraz Francuza Arnauda Demare. Mistrz Polski juniorów Konrad Tomasiak przyjechał w peletonie na 41 miejscu, drugi z Polaków Łukasz Wiśniowski był 56.

Dwa wyścigi szosowe ze startu wspólnego: juniorów i kobiet do lat 23 zaplanowano na sobotę w belgijskim Hoogelde - Gits, gdzie odbywają się tegoroczne mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym juniorów i młodzieżowców (kolarzy do lat 23).

Wyścig juniorów zakończył się finiszem z peletonu, na którym najlepszy okazał się Włoch Luca Wackermann wyprzedzając na finiszu Holendra Barry Markusa oraz Francuza Arnauda Demare. W liczącym 49 zawodników peletonie na 41 miejscu linię mety minął Konrad Tomasiak. Do mety dojechał jeszcze jeden z Polaków Łukasz Wiśniowski, który sklasyfikowany został na 56. miejscu.

Spośród 172 zawodników wyścig ukończyło zaledwie 63.