Grande Boucle - Aleksandra Dawidowicz 4 na 2 etapie
autor: Pawel Krygier 19-06-2009
Aleksandra Dawidowicz startuj±ca w barwach reprezentacji Polski zanotowała kolejny dobry wynik podczas etapowego wy¶cigu Grande Boucle Feminine Internationale. Na drugim etapie zawodniczka grupy CCC Polkowice zajęła wysokie czwarte miejsce ustępuj±c jedynie gwiazdom kobiecego kolarstwa Austriaczce Christiane Soeder, Holenderce Kristien Wild i Holenderce Marianne Vos.

Na 17 miejscy ze strat± 41 sekund na metę przyjechała Magdalena Sadłecka. Pozostałe Polki zajęły kolejno miejsca, Maja Włoszczowska - 22, Małgorzata Jasińska - 24, Katarzyna Solus - 26. Wysok± pozycję po jeĽdzie na czas straciła młoda Paula Gorycka, która ukończyła etap na 44 miejscu niewiele ponad 2 minuty za Austriaczk± Soeder.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objęła Austriaczka Kristian Soeder, która wyprzedza Brytyjkę Emmę Pooley i Marianne Vos. Ósme miejsce i drugie w klasyfikacji do lat 23 zajmuje Aleksandra Dawidowicz. Dwunasta jest Maja Włoszczowska. Reprezentacja Polski zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.