Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Wyścig im. Skopenki - Piotr Krajewski wygrał 1 etap
autor: Pawel Krygier 7-06-2009
Zwycięzcą pierwszego etapu, 72 km ulicami Puław, 53. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni Polsko- Ukraińskiej im. płk Skopenki został ubiegłoroczny triumfator tej imprezy, puławianin Piotr Krajewski reprezentujący w tym wyścigu zespół Mostostal I Puławy, który na metę przyprowadził całą grupę kolarzy. Prolog wyścigu zakończył się sukcesem zespołu Donieck I, przed drużyną Legii.

W 53. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. płk Wasyla Skopenki startuje ponad stu młodych (do 22 lat) kolarzy z 22 ekip z Białorusi, Polski i Ukrainy. Od ubiegłego roku jedna z najstarszych imprez kolarskich nosi dodatkową nazwę "Od Wyścigu do Euro 2012".

Na prologu zwyciężyła ukraińska drużyna Donieck I, a jej zawodnik Jurij Agarkow, który jako pierwszy minął linię mety został liderem klasyfikacji indywidualnej.

W poniedziałek dystans drugiego etapu na trasie Poniatowa - Zamość wyniesie 141 km, a lotne premie zlokalizowane zostały w Chodlu, Kraśniku, Janowie Lubelskim i Frampolu. Zakończenie wyścigu nastąpi w piątek 12 czerwca w Hrubieszowie.