Piotr Gawroński wygrał Karpacki Wyścig Kurierów
autor: Pawel Krygier 24-05-2009
Piotr Gawroński reprezentujący barwy Kadry PZKol kolarz zespołu Pacific MG Kvis Toruń wygrał Karpacki Wyścig Kurierów rozgrywany w kategorii do lat 23. Kolejne miejsca zajęli kolarze grupy Legia Felt Tomasz Repiński i Sylwester Janiszewski. W imprezie wystartowało około 80 kolarzy z Polski, Ukrainy, Bułgarii i Rosji.

- Moja drużyna była wspaniała i to dzięki niej odniosłem indywidualny sukces. Z wszystkich czterech etapów piątkowy dał mi się najbardziej we znaki. Po czasówce miałem spore straty energii. W górach już bardzo dobrze się czułem i choć kilka podjazdów mi nie podeszło, to jednak się udało - podsumował swój start rozmowie z PAP Piotr Gawroński.

Koszulkę najlepszego "górala" zdobył Konrad Czajkowski (TC Chrobry Felt Głogów), tytuł najaktywniejszego kolarza wywalczył Kamil Markowski (KS Pogoń Mostostal Puławy) a najlepszą drużyną została kadra PZKol.

Karpacki Wyścig Kurierów to reaktywacja rozgrywanego w latach 1975-1984 międzynarodowego Wyścigu Szlakiem Kurierów Beskidzkich. - Wtedy kolarze z Polski, Czechosłowacji, Jugosławii, Niemiec, Węgier i Austrii zaczynali z Popradu, a meta była w Tarnowie. Teraz startujemy w Tarnowie, a meta usytuowana jest w Niedzicy - przypomniał dyrektor wyścigu, prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego Marek Kosicki.

Czteroetapowa trasa Karpackiego Wyścigu Kurierów liczyła ponad 360 kilometrów. Ponad 80 kolarzy z Polski, Ukrainy, Bułgarii i Rosji miało do pokonania jedenaście górskich i osiem lotnych premii.

źródło: własne, PAP