Dobry występ Polaków w Boucles du Printemps
autor: Pawel Krygier 23-05-2009
Bardzo dobrze w etapowym wyścigu Boucles du Printemps 2009 zaprezentowali się polscy kolarze francuskiej grupy Top16. W klasyfikacji generalnej Adrian Kurek zajął trzecie miejsce, zwyciężając wśród kolarzy do lat 23 oraz w klasyfikacji najaktywniejszych. Jakub Średziński ukończył etap na 11 miejscu. Zespół, w którym startują obaj zawodnicy, był pierwszy w klasyfikacji drużynowej.

Na 1 etapie Jakub Średziński zajął 15 miejsce a Adrian Kurek był 30 obaj przyjechali na metę w peletonie. Podczas drugiego etapu jazdy drużynowej na czas zespół Polaków zajął trzecie miejsce. Trzy kilometry przed metą defekt roweru miał Jakub Średziński, który przyjechał na metę za swoim zespołem. Na 3 etapie Adrian Kurek zajął 7 miejsce a Jakub Średziński był 14.