MŚ w Pruszkowie - Rafał Ratajczyk 11 w omnium
autor: Pawel Krygier 29-03-2009
Australijczyk Leigh Howard okazał się najbardziej wszechstronnym zawodnikiem i zwyciężył w konkurencji omnium, podczas kończących się mistrzostw świata w kolarstwie torowym. Rafał Ratajczyk został sklasyfikowany na 11. miejscu.

Nie skończył jeszcze 20-lat, a na mistrzostwach świata w Pruszkowie wywalczył aż 3 medale. Ten najcenniejszy padł łupem w omnium, na który składały się konkurencje sprintu na 200 metrów, scratch, wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig punktowy i 1 kilometr ze startu zatrzymanego.

Pomimo że nie wygrał żadnej z konkurencji, w każdej wyścigu meldował się w ścisłej czołówce, czym zagwarantował sobie złoty medal. Howard wywiezie z Polski również dwa srebrne medale, z madisonu i wyścigu drużynowego na dochodzenie.

Drugie miejsce dla Kanadyjczyka Zachary Bella, który również jeździł bardzo równo, nie wygrywając żadnej konkurencji. Szaleńczy finisz zapewnił Holendrowi Timo Veldtowi brązowy krążek. Veldt wygrał dwie ostatnie konkurencje i może sobie pluć w brodę, że był dopiero 16. w scratchu.

źródło: tor-pruszkow2009.pl