Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
MŚ w Pruszkowie - Kamil Kuczyński ósmy na 1 km
autor: Pawel Krygier 27-03-2009
Stefan Nimke został złotym medalistą wyścigu na jeden kilometr ze startu zatrzymanego osiągając rewelacyjny czas 1:00,666. Niemiec pokonał Amerykanina Taylora Phinneya i Malezyjczyka Rizala Mohda Tisina. Reprezentant Polski Kamil Kuczyński zajął 8 miejsce.

Nimke startował jako 15. zawodnik 28-osobowej stawki i podczas swej próby wykręcił znakomity rezultat 1:00,666. Startujący zaraz po Niemcu Phinney, który liczył na zdobycie drugiego złotego medalu, uzyskał czas o blisko sekundę gorszy, kończąc ostatecznie rywalizację na 2. pozycji. Brązowy medal powędrował dla Malezyjczyka Tisina.

Kuczyński wystartował do wyścigu jako 19. Polak miał bardzo dobry początek i po 500 metrach miał lepszy rezultat niż Nimke. W drugiej części nasz zawodnik nieco osłabł i swój bieg zakończył na 4. miejscu. W dalszej części rywalizacji reprezentanta biało-czerwonych wyprzedziło jeszcze 4 torowców. Drugi z Polaków Adrian Tekliński zajął ostatecznie 19. lokatę.

Medal Nimke był już drugim złotym krążkiem dla naszych zachodnich sąsiadów.

źródło: tor-pruszkow2009.pl