Wojciech Podobiński szósty w Ronde de l'Ouverture
autor: Pawel Krygier 21-03-2009
Wojciech Podobiński zajął szóste miejsce na mecie wyścigu ulicznego Ronde de l'Ouverture otwierającego sezon na Gwadelupie. Na trasie liczącej 27 rund o łącznej długości 76 km. Dziewiąte miejsce zajął Adam Pierzga (Gilette Fusion/UVN) a w drugiej dziesiątce zawody ukończył trzeci z Polaków Damian Wojciechowski. Całą trójka Polaków ściga się w zespołach z Gwadelupy.

Jak poinformował vortal bikefun-leszno.com - Wyścig przebiegał w charakterystyczny sposób dla kryteriów. Spragnieni rywalizacji zawodnicy próbowali bezskutecznie rozerwać peleton na poszczególnych rundach. Na ostatnim okrążeniu brawurową szarżą popisał się reprezentant naszego regionu Damian Wojciechowski (UCC). Koło naszemu zawodnikowi utrzymał tylko jeden zawodnik. Na 300 m przed metą cykliści wykonać musieli nawrót o 180 0 i to zadecydowało o niepowodzeniu akcji Damiana. Na skutek nieporozumienia z towarzyszem ucieczki nasz kolarz został dogoniony przez peleton.

- Polak zachował jednak zimną krew i wykorzystał swoją pozycję by rozprowadzić drużynowego kolegę, debiutanta Wojciecha Podobińskiego (UCC), który ukończył zawody na 6 pozycji. Zwycięzcą został Johann Ruffine (Only/USL) przed Cédric Ramothe (Only/USL) i Jean-Charles Arethus (ACL). Bardzo dobrą 9 lokatę zajął Adam Pierzga (Gilette Fusion/UVN). Damian Wojciechowski ostatecznie ukończył rywalizację zajmując miejscę w drugiej dziesiątce.[/i]

źródło: bikefun-leszno.com