Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
MŚ w przełajach - brąz Pawła Szczepaniaka
autor: Pawel Krygier 31-01-2009
Reprezentant Polski Paweł Szczepaniak wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym młodzieżowców, które rozegrane zostały w holenderskim Hoogerheide. Mistrzem Świata został Niemiec Philipp Walsleben przed swoim rodakiem Christophem Pfingstenem. Dziesiąte miejsce zajął Marek Konwa.

Faworyt zawodów Niemiec Philipp Walsleben pewnie sięgnał po tytuł Mistrza Świata wyprzedzając o 21 sekund grupkę kolarzy, którzy sprinterskim finiszem rozstrzygnęli rywalizację o kolejne medale. Z trójki kolarzy najszybszy okazał się kolejny Niemiec Christoph Pfingsten wyprzedzając na finiszu Polaka Pawła Szczepaniaka i Włocha Cristiana Cominelliego, który znalazł się poza podium.

Na 10 pozycji 33 sekundy za zwycięzcą linię mety minął Marek Konwa. Miejsca pozostałych naszych zawodników to 26 - Sylwester Janiszewski, 40 - Kacper Szczepaniak i 46 - Tomasz Repiński.

Jest to pierwszy od pięciu lat medal Mistrzostw Świata zdobyty przez reprezentanta Polski. W 2004 roku w Pontchateaux srebrny medal także wśród orlików zdobył Mariusz Gil, który jutro stanie na starcie wyścigu elity.