P¦ w Pekinie: Edyta Jasińska 10 na 3 km
autor: Pawel Krygier 16-01-2009
Edyta Jasińska zajęła 10 miejsce w eliminacjach wy¶cigu na 3000 metrów podczas rozgrywanych w Pekinie zawodów Pucharu ¦wiata w kolarstwie torowym. Na fazie eliminacyjnej rywalizację w sprincie zakończyły Renata D±browska i Aleksandra Drejgier. Kwalifikacyjny wy¶cig w scratchu wygrała Małgorzata Wojtyra (zdjęcie), w finale nasza zawodniczka była 18.

W kwalifikacjach wy¶cigu na 3000 metrów Edyta Jasińska zajęła 10 miejsce i na takiej pozycji została sklasyfikowana w tej konkurencji. Reprezentantka Polski uzyskała czas 3:55.006. W finale o złoty medal walczyć będ± Nowozelandka Alison Shanks i Litwinka Vilija Sereikaite. Do finału B awansowały Ukrainka Svitlana Galyuk i Rosjanka Elena Chalykh.

Już w kwalifikacjach rywalizację zakończyły polskie zawodniczki w sprincie. Renata D±browska (12.667) zajęła 26 a Aleksandra Drejgier (13.482) - 28 miejsce. Do dalszej fazy zawodów awansowało 16 zawodniczek z najlepszymi czasami.

W wy¶cigu eliminacyjnym scratchu zwycięstwo odniosła Małgorzata Wojtyra. Polka pokonała drug± na finiszu znakomit± Włoszkę Giorgie Bronzini. W czołowej dwunastce drugiego wy¶cigu znalazła się Edyta Jasińska, która także awansowała do finału tej konkurencji.