PŚ na torze - Kamil Kuczyński tuż za podium
autor: Pawel Krygier 31-10-2008
Kamil Kuczyński zajął czwarte miejsce w finale keirinu w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Manchesterze. W wyścigu na 3 km na 9. miejscu sklasyfikowana została Edyta Jasińska a Małgorzata Wojtyra była 11. w finale wyścigu punktowego.

Najlepszym zawodnikiem w finale keirinu okazał się Francuz Francois Pervis. Pokonał on faworyta gospodarzy Jasona Kenny'ego oraz Holendra Teun Muldera. Na najbardziej pechowym, czwartym miejscu, finiszował nasz rodak Kamil Kuczyński.

Brytyjki zdominowały wyścig punktowy, zajmując wszystkie trzy miejsca na podium. Zwyciężyła Elizabeth Armistead pokonując Lucy Martin i Katie Colclough. Nasza reprezentantka - Małgorzata Wojtyra - zdobywając 6 punktów ukończyła rywalizację na 11. miejscu.

Piotr Kasperkiewicz nie ukończył natomiast scratchu. Po solowym ataku triumf w tej konkurencji odniósł holender Wim Stroetinga. Za jego plecami bój o drugie miejsce wygrał Belg Tim Martens, a trzeci był Czech Martin Blaha.

Na dystansie 3000 metrów, najlepszym czasem popisała się Brytyjka Wendy Houvenaghel (3.30.591). Srebro wywalczyła Kanadyjka Tara Whitten (3.39.584), a brąz kolejna Brytyjka Joanna Rowsell (3.41.875). Na 9. miejscu sklasyfikowana została Edyta Jasińska.

źródło: s24.pl