Mateusz Mróz w ekipie Mróz Action Uniqa
autor: Pawel Krygier 23-10-2008
Mateusz Mróz będzie w nadchodzącym sezonie jeździł w barwach grupy Mróz Action. Kolarz dla, którego będzie to powrót do zespołu prowadzonego przez Piotra Kosmalę w ostatnim sezonie reprezentował barwy ekipy CCC Polsat Polkowice.

Mróz ma za sobą dwa najbardziej udane sezony w karierze. W 2007 roku zwyciężył w wyścigu o Puchar Uzdrowisk Karpackich oraz we francuskim nieźle obsadzonym klasyku Prix de la Ville de Nogent-sur-Oise. Nieźle radził sobie także podczas etapówek - był trzeci w klasyfikacji generalnej wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour i siódmy w zmaganiach Szlakiem Grodów Piastowskich. Kończący się właśnie sezon był dla Mroza równie dobry. W pomarańczowych barwach grupy CCC 28-latek wygrał 3-majowy Wyścig Lubelski, a także ostatni etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Mróz zresztą przez cały sezon prezentował równą, dobrą formę zajmując m.in. drugie miejsce w GP Jasnej Góry, szóste w Bałtyk-Karkonosze Tour, siódme w wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich czy ósme w Tour of Taiwan). Dzięki temu zmagania tegorocznego cyklu Pro Ligi ukończył na bardzo dobrej piątej pozycji.

Warto dodać, że dla 28-letniego kolarza podpisanie umowy z ekipą Mróz Action oznacza powrót po sześciu sezonach do zespołu prowadzonego przez Piotra Kosmalę i Roberta Dudę.

źródło: mrozaction.pl