ME na torze - Brąz drużyny sprinterów U23
autor: Pawel Krygier 4-09-2008
Krzysztof Szymanek, Maciej Bielecki (zdjęcie) i Adrian Tekliński wywalczyli na torze w Pruszkowie brązowy medal Mistrzostw Europy w sprincie drużynowym orlików. W finale B o brązowy medal Polacy pokonali drużynę Hiszpanii. W pojedynku o złoty medal zespół Wielkiej Brytanii pokonał drużynę Rosji.

Karol Kasprzyk zajął szóste a Paweł Laskowski - dziewiąte miejsce w wyścigu na 1 km ze startu zatrzymanego juniorów. Tytuł Mistrza Europy wywalczył Francuz Quentin Lafargue wyprzedzając rodaka Thomasa Bonafos oraz Włocha Lorisa Paoli.

Michał Kwiatkowski zajął 11 miejsce a Mateusz Nowaczek - 21 w wyścigu na dochodzenie juniorów. Złoty medal zdobył Hiszpan Albert Torres Barcelo wyprzedzając w finale Rosjanina Artura Jerszowa. Brązowy medal przypadł Brytyjczykowi Markowi Christianowi.

Adrian Kurek zajął 12 a Piotr Pyszny - 13 miejsce w wyścigu na dochodzenie mężczyzn w kategorii młodzieżowej. W pojedynku o złoty medal Ukrainiec Witalij Szedow pokonał Francuza Jerome Cousina, brązowy medal wywalczył Włoch Marco Coledan.