PEKIN: Rafał Ratajczyk jedenasty
autor: Pawel Krygier 16-08-2008
Rafał Ratajczyk zajął 11 miejsce w finale wyścigu punktowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Hiszpan Joan Llaneras wyprzedzając Niemca Rogera Kluge i Brytyjczyka Chrisa Newtona.

Początek wyścigu był udany dla naszego reprezentanta, który po wygraniu dwóch finiszów w pierwszej fazie wyścigu przez moment objął prowadzenie. O końcowej klasyfikacji zadecydowała druga część dystansu, w której kilku zawodników zdołało nadrobić okrążenia nad peletonem. Niestety sztuka ta nie udała się Polakowi, który próbował ataków w samej końcówce, jednak wyraźnie brakowało mu sił. Dorobek 10 punktów dal naszemu reprezentantowi jedenaste miejsce.

Zwycięzcą wyścigu został Hiszpan Joan Llaneras, który dwukrotnie nadrobił okrążenie zdobywając za to 40 punktów a w sumie uzyskując 60 "oczek". Srebrny medal wywalczył Niemiec Roger Kluge (57 punktów), a brązowy Brytyjczyk Chris Newton (56 pkt).