Fortum - Monika Grzebinoga wygrała drugi etap
autor: Pawel Krygier 8-08-2008
Monika Grzebinoga z grupy Pol-Aqua wygrała po finiszu z 4-osobowej czołówki Nocne kryterium o Złotą Spinkę Prezydenta Wałbrzycha, będące drugim etapem kolarskiego wyścigu Fortum. Drugie miejsce zajęła Magdalena Sadłecka (Halls), trzecia była Sylwia Kapusta (Pol-Aqua) a czwarta juniorka Paula Gorycka (Valvex Jordanów). Liderką wyścigu została Magdalena Sadłecka z grupy Halls.

4-osobowa ucieczka dojechała do mety z przewagą około dwóch minut nad peletonem, który przyprowadziła Anna Harkowska (Brothers Bike Berlin). W grupie przyjechała dotychczasowa liderka wyścigu Maja Włoszczowska (Halls). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objęła Magdalena Sadłecka, która uzyskała najlepszy spośród tej czwórki zawodniczek rezultat na rozegranej przedpołudniem jeździe indywidualnej na czas .

W klasyfikacji generalnej Magdalena Sadłecka o 9 sekund wyprzedza Monikę Grzebinogę oraz o 13 sekund Sylwię Kapustę (obie Pol-Aqua). Czwarta jest utalentowana juniorka Paula Gorycka, która traci do Magdaleny Sadłeckiej 17 sekund. Piąte miejsce zajmuje triumfatorka jazdy na czas Maja Włoszczowska.