Aleksandra Dawidowicz 31 w Krasnej Lipie
autor: Pawel Krygier 13-07-2008
Niemka Angela Hennig z grupy DSB Bank wygrała zakończony w niedzielę etapowy wyścig Tour de Feminin Krasna Lipa. Drugie miejsce zajęła Trixi Worrack (Nürnberger) a trzecia była Sarah Duster (Cervélo-Lifeforce). Na skutek zamieszania z powodu przejazdu kolejowego i dyskwalifikacji wielu zawodniczek jedyna Polka, która ukończyła zawody Aleksandra Dawidowicz została sklasyfikowana na 31 miejscu.

Na metę ostatniego etapu jako pierwsza dojechała Szwajcarka Priska Doppmann, która o 1.22 wyprzedziła Niemki Angelę Hennig (DSB Bank) i Trixi Worrack (Nürnberger) oraz o 1.37 Sarah Duster (RLT Cervélo Lifeforce). W peletonie ze stratą czterech i pół minuty przyjechała dotychczasowa liderka Holenderka Marianne Vos, która w klasyfikacji generalnej spadła na czwarte miejsce. Wyścig wygrała druga na mecie etapu Niemka Angela Hennig, koleżanka Mariane Vos z drużyny DSB Bank.

W samej końcówce doszło do niecodziennej sytuacji, bowiem część zawodniczek została zdyskwalifikowana. Jak poinformował nas dyrektor sportowy zespołu kadry Polski Andrzej Piątek przyczyną takiej decyzji organizatorów było zamieszanie z zamykającym się przejazdem kolejowym. Grupa zawodniczek w tym niemal wszystkie Polki przejechała przejazd za prowadzącym grupę pilotem i na mecie decyzją sędziów została zdyskwalifikowana.

W tej sytuacji jedyną Polką, która ukończyła wyścig została Aleksandra Dawidowicz. Zawodniczka kadry Polski została sklasyfikowana na 31 miejscu. Przypomnijmy, że przed ostatnim etapem dobre dwunaste miejsce zajmowała Małgorzata Jasińska (Pol-Aqua) a 18. była Maja Włoszczowska.