ME - Brązowy medal Piotra Gawrońskiego
autor: Pawel Krygier 6-07-2008
Piotr Gawroński wywalczył brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego juniorów, podczas mistrzostw Europy rozgrywanych we Włoszech. Zwyciężył Francuz Johan Le Bon przed Brytyjczykiem Lukiem Rowe.

129.9 kilometrowa trasa czekała na juniorów - czyli zawodników do lat 19 - podczas mistrzostw Europy, które odbywają się we Włoszech. Aktywna jazda Polaków przez cały wyścig zaowocowała brązowym medalem Piotra Gawrońskiego.

Nasi reprezentanci byli czujni przez cały wyścig. W pierwszej ucieczce znajdował się mistrz Polski juniorów Paweł Bernaś, do którego grupy na 70 kilometrze doskoczyło kilku zawodników w tym Piotr Gawroński. Główna grupa był jednak cały czas blisko, pomimo tego Bernaś próbował kolejnych odskoków.

Gdy wszystko się połączyło na 95 kilometrze w grupie próbującej odjechać znalazł się Paweł Polijański. Podzielili oni jednak losy poprzedników, a w kolejnym ataku naszym przedstawicielem był Paweł Piotrowicz. Decydujące ataki nastąpiły jednak na 15 kilometrów do mety.

Do przodu wysforowali się: Danacik (Czechy), Brochard, Le Bon, Zimine (Francja), Rowe (Wielka Brytania), Cattaneo (Włochy), Kosir (Słowenia) oraz dwójka Polaków - Piotr Gawroński i Łukasz Owsian.

Na dwa kilometry do mety ruszył Le Bon, za którym podążył Owsian. Na kilometr do mety Francuz ponowił atak, którego nasz reprezentant nie wytrzymał. Johan Le Bon utrzymał przewagę do mety, a z goniącej grupy najszybciej finiszował Luku Rowe, a za nim Piotr Gawroński. Michał Kwiatkowski zajął dziewiąte miejsce.