Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Mistrzostwa Europy - Maciej Paterski dziesiąty
autor: Pawel Krygier 5-07-2008
Francuz Cyril Gautier zdobył po solowej akcji tytuł młodzieżowego mistrza Europy w wyścigu ze startu wspólnego. Zawodnik francuskiej grupyBretagne - Armor Lux pokonał kilometrowej trasie Niemca Paula Vossa i Rosjanina Timofieja Kritskiego. W końcówce Francuza próbował dogonić Maciej Paterski ale został doścignięty na 1 km przed metą i ostatecznie zajął 10 miejsce. Piętnasty był Jarosław Marycz.

Przez większą część wyścigu uciekała grupka: Bakelants (Belgia), Kadri (Francja), Frohn (Niemcy), Pfingsten (Niemcy), Busato (Włochy), Caruso (Włochy), Smukulis (Łotwa), Kreder (Holandia) oraz Furdi (Słowenia). Na niespełna 50 kilometrów do mety doskoczył do nich Francuz Cyril Gautier, który po chwili ponowił atak i ruszył samotnie do przodu.

Na 20 kilometrów do mety jego przewaga wynosiła półtorej minuty, a z peletonu kontratakował Irlandczyk Daniel Martin. Na 5 kilometrów do mety Gautier miał minutę przewagi nad peletonem, z którego tym razem ruszyli do ataku Rosjanin Koczenkow, oraz Polak Maciej Paterski.

Niestety naszego zawodnika oraz Rosjanina na ostatnim kilometrze wchłonęła główna grupa. Francuz Cyril Gautier utrzymał minimalną przewagę aż do mety zostając młodzieżowym mistrzem Europy. Drugie miejsce wywalczył Niemiec Paul Voss, a trzecie Rosjanin Timofiej Kritski.

źródło: pzkol.pl