Paulina Brzeźna Mistrzynią Polski elity
autor: Pawel Krygier 28-06-2008
Paulina Brzeźna z holenderskiej zawodowej grupy AA Drink Cycling Team wywalczyła w Złotoryi tytuł Mistrzyni Polski ze startu wspólnego kobiet. Srebrny medal zdobyła Małgorzata Jasińska z grupy Pol-Aqua, a na najniższym stopniu podium stanęła Anna Harkowska z zespołu Brothers Bike Berlin 1901. W kategorii młodzieżowej Mistrzynią Polski została Aleksandra Dawidowicz (Halls).

Pięć rund o łącznej długości 109 kilometrów miały do pokonania panie walczące o tytuł mistrzyni Polski ze startu wspólnego. Po srebrnym medalu w jeździe indywidualnej na czas, złoto ze startu wspólnego padło łupem Pauliny Brzeźnej. Ze stratą kilkunastu sekund drugie miejsce wywalczyła Jasińska, a trzecie podobnie jak przed rokiem Anna Harkowska.

Szóste miejsce zajęła Aleksandra Dawidowicz, która była pierwszą zawodniczką do lat 23. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęły Aleksandra Wnuczek i Magdalena Pyrgies.

Paulina Brzeźna stała się tym samym najpoważniejszą kandydatką do reprezentowania Polski w sierpniowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.