Piotr Osiński Mistrzem Polski do lat 23
autor: Pawel Krygier 28-06-2008
Piotr Osiński wywalczył w Złotoryi tytuł mistrza Polski do lat 23. Zawodnik zespołu TKK Pacific MG Kwisa Norda Toruń pokonał swojego klubowego kolegę Adriana Honkisza. Brązowy medal wywalczył kolarz warszawskiej Legii Marcin Urbanowski.

Walka o tytuł mistrza Polski zawodników do lat 23 rozegrała się na ośmiu 21.8 kilometrowych rundach, ze startem i metą w Złotoryi. Wyścig doskonale taktycznie rozegrali zawodnicy z TKK Pacific MG Kwisa Norda Toruń. W pierwszej poważniejszej ucieczce mięli swojego przedstawiciela - Przemysława Wódeckiego, a gdy zostali oni złapani zaatakował Adrian Honkisz, za którym podążył Marcin Urbanowski.

Do tej dwójki doskoczyła później kolejne dwójka: Piotr Osiński i Radosław Kwiatkowski, obaj z TKK Toruń. Mając liczebną przewagę zawodnicy Nordy poradzili sobie z osamotnionym Urbanowskim. W końcówce zaatakowali Honkisz i osiński, którzy pomiędzy sobą rozstrzygnęli sprawę mistrzostwa. Wygrał 22-letni Osiński, dla którego jest to pierwszy tytuł mistrzowski w "orlikach" i zarazem ostatni, gdyż za rok, będzie już startował w kategorii elity.