Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Przemysław Niemiec szósty w Tour de Slovenie
autor: Pawel Krygier 15-06-2008
Przemysław Niemiec z włoskiej grupy Miche - Silver Cross zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de Slovenie. Zwycięzcą złożonego z 4-etapów wyścigu został Słoweniec Jure Golcer (LPR Brakes) wyprzedzając Włocha Franco Pellizottiego (Liquigas) i Roberta Kišerlovskiego (Adria Mobil).

Przemysław Niemiec do zwycięzcy klasyfikacji generalnej stracił jedną minutę. O losach wyścigu zadecydował trzeci etap na którym reprezentant Polski był także szósty. W tegorocznym wyścigu startowało jeszcze dwóch innych reprezentantów Polski, 73 był Maciej Bodnar (Liquigas) a 77. - Krzysztof Szczawiński (Miche Silver Cross).

W 2005 roku na najwyższym stopniu podium tego wyścigu stanął Przemysław Niemiec.