Jarosław Marycz trzeci w Coppa della Pace
autor: Pawel Krygier 2-06-2008
Polski kolarz Jarosław Marycz (Fidibc.com), po finiszu z niewielkiej grupy zajął trzecie miejsce w 37 edycji wyścigu Coppa della Pace (kat.1.2) rozgrywanego we Włoszech - informuje portal forums.rowery.org. Przed czterema laty wyścig ten wygrał Błażej Janiaczyk, obecnie zawodnik grupy Mróz Action Uniqa.

Trasa wyścigu licząca 166 km była płaska jedynie w początkowej fazie, liczącej 60 km. W pozostałej części, kolarze walczyli na ośmiu rundach, z podjazdem o długości 5 km. Mimo wysokiej temperatury dochodzącej do 30º, wyścig miał dynamiczny przebieg i obfitował w ucieczki. Bardzo aktywny na ostatnich rundach był Jarosław Marycz, co zaowocowało miejscem na podium. Wyścig wygrał brytyjski kolarz Ben Swift.

Coppa della Pace cieszy się we Włoszech znacznym prestiżem. Na liście zwycięzców znajdują się takie nazwiska, jak Marco Pantani, Ivan Basso, Danilo Di Luca czy Riccardo Ricco'. W roku 2004 na liście Albo d'Oro umieszczono nazwisko Błażeja Janiaczyka.