Bartosz Huzarski wygrywa Szosami Zagłębia
autor: Pawel Krygier 25-05-2008
Bartosz Huzarski z grupy Mróz Action Uniqa wygrał kolejną odsłonę kryterium ulicznego "Szosami Zagłębia". Huzar uzbierał najwięcej punktów podczas całego wyścigu i odniósł kolejny sukces w tym sezonie.

Oto jak opisuje On wyścig na swojej stronie www.huzarski.pl : Dzisiaj startowałem na kryterium "Szosami Zagłębia" w Sosnowcu. Wyścig stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, pomimo braku polskich grup zawodowych wystartowało ponad sziedemdziesięciu zadodników głównie z kategorii orlik. Średnia prędkość wyścigu który miał długość 65 km wyniosła 43,6 km/h. Walka o punkty toczyła się na co drugim okrążeniu kiedy to do zdobycia było odpowiednio 5-3-2-1 pkt. Musiałem się sporo nagimnastykować żeby wygrać gdyż wystartowałem sam i nie miałem nikogo do pomocy. Ale udało się, wykorzystując często rozprowadzenie innych drużyn, zdobyłem najwięcej punktów i stanąłem na najwyższym stopniu podium.
Teraz kilka dni spokoju a 31.05 spotykamy się na kryterium w Gdańsku, tradycyjnie koło Neptuna.