Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
ME MTB - Marek Galiński siedemnasty
autor: Pawel Krygier 18-05-2008
Marek Galiński zajął 17 miejsce w wyścigu elity mężczyzn podczas rozgrywanych w niemieckim St. Wendel Mistrzostw Europy w kolarstwie górskim. Wyścig zakończył się sukcesem Szwajcarów, złoty medal wywalczył Florian Vogel wyprzedzając rodaka Christopha Sausera. Trzecie miejsce zajął Duńczyk Jakob Fuglsang. Dopiero 15 miejsce zajął faworyzowany Francuz Julien Absalon.

Start Marka Galińskiego uznać należy za udany. W pierwszych zawodach z cyklu Pucharu Świata nasz reprezentant zajmował bowiem bardzo dalekie lokaty. W niedzielę w St. Wendel Marek Galiński zajął siedemnaste miejsce i do zwycięzcy stracił niewiele ponad trzy minuty. Tuż przed Polakiem linię mety minęli tacy kolarze jak główny faworyt i lider Pucharu Świata Francuz Julien Absalon (15.) czy walczący o udział w Igrzyskach specjalista od przełajów Belg Sven Nys (16.).

Zawody zakończyły się niekwestionowanym sukcesem Szwajcarów, którzy powetowali sobie niepowodzenie z wyścigu drużynowego, kiedy to zostali zdyskwalifikowani za nieprawidłową zmianę. Złoty medal wywalczył Florian Vogel wyprzedzając rodaka Christopha Sausera. Czwarty był ich rodak Ralph Näf Ralph a szósty Thomas Frischknecht.