Tomasz Kiendyś wygrał GP Jasnej Góry
autor: Pawel Krygier 18-05-2008
Tomasz Kiendyś z grupy CCC Polsat Polkowice zwyciężył podczas tradycyjnego wyścigu kolarskiego Grand Prix Jasnej Góry w Częstochowie. Drugie miejsce zajął drugi z reprezentantów zespołu z Polkowic Mateusz Mróz, a trzeci był Ukrainiec Witalij Kondrut (ISD Sport Donieck). Rywalizację wśród młodzieżowców wygrał startujący w barwach kadry Polski Marcin Urbanowski.

Dystans wyścigu rozgrywanego po raz pierwszy na finisz zamiast na punkty wyniósł 166 kilometrów na co złożyło się 20 rund po 8300 metrów. Uczestnikom towarzyszyły ciężkie warunki atmosferyczne z padającym deszczem.

W rywalizacji młodzieżowców, dla których wyścig był eliminacją Pucharu Polski najlepszy okazał się Marcin Urbanowski z reprezentacji Polski przed Michałem Podleskim (Mostostal Puławy) i Michałem Buczkiem (Chrobry Krisbau Głogów).