Tomasz Kiendyś liderem Pro-Ligi
autor: Pawel Krygier 12-05-2008
Tomasz Kiendyś został ponownie liderem cyklu Pro Ligi. Zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice podczas zakończonego w niedzielę wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wygrywając po drodze etap jazdy indywidualnej na czas. Tomasz Kiendyś wyprzedził w klasyfikacji Pro Ligi dotychczasowego lidera cyklu - Artura Detko (DHL Author), który nie ukończył Grodów.

Nowy lider Pro-Ligi za swój występ podczas Grodów zdobył 70 punktów, co wraz z 40 punktami za zwycięstwo w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego, pozwoliły mu powrócić na prowadzenie Pro Ligi Arkus&Romet ze 110 zdobytymi punktami. Na drugie miejsce w klasyfikacji cyklu awansował zwycięzca wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich - Bartosz Huzarski z grupy Mróz Action Uniqa. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, jeden wygrany etap i drugie miejsce na czasówce pozwoliły kolarzowi z Sobótki zapisać na swoje konto 85 punktów. Na trzecim miejscu umocnił się inny z kolarzy CCC Polsat - Mateusz Mróz, który na Dolnym Śląsku zajął siódme miejsce i wraz punktami za trzecie miejsce na pierwszym etapie, uzyskał 23 oczka.

Na czwartą lokatę spadł dotychczasowy lider Artur Detko z grupy DHL Author. Piąty jest Marek Rutkiewicz (Mróz Action Uniqa), któryw ostatnim wyścigu zdobył 3 punkty za finisz na trzecim miejscu jednego z etapów.