Michał Kwiatkowski wygrywa GP Liberazione
autor: Pawel Krygier 29-04-2008
Michał Kwiatkowski z zespołu Pacific MG Kvis Norda wygrał po solowej akcji rozgrywany we Włoszech kolarski klasyk GP Liberazione w kategorii juniorów. Mistrz Europy o prawie dwie minuty pokonał reprezentantów gospodarzy Matteo Draperiego (Pratese 1927 Grassi Esperia Rolfo Stabbia) i Bruno Zana (Ortelli Aspiratori Cas.Zani).

Grupa z Torunia startowała także w wyścigu GP Liberazione młodzieżowców, gdzie kolarze jechali bardzo aktywnie zabierając się niemal we wszystkie odjazdy. Na 1,2 km przed metą doścignięta została ucieczka z Radosławem Kwiatkowskim. W pościg włączyli się kolarze grupy Filmop Bottoli, których reprezentant Andrea Grendene został zwycięzcą całego wyścigu.

Na 6 kilometrze w kraksie uczestniczył jeden z liderów grupy na ten wyścig Piotr Osiński, który nie ukończył zawodów. Po założeniu szwów na łokciu młody kolarz stanął na starcie Giro della Regioni, gdzie walcząc z bólem zajmuje dalszą pozycję.