Hellena Tour - Krzysztof Jeżowski znów najlepszy
autor: Pawel Krygier 19-04-2008
Krzysztof Jeżowski z grupy CCC Polsat Polkowice wygrał w Kaliszu drugi etap kolarskiego wyścigu Szlakiem Bursztynowy Hellena Tour i umocnił się na pozycji lidera. Podobnie jak dzień wcześniej drugie miejsce zajął Piotr Zaradny (DHL Author) a trzeci był Błażej Janiaczyk (Mróz Action Uniqa).

Na drugim etapie zawodnicy mieli do pokonania trasę długości 160,6 km z Opatówka do Kalisza. Wysoką dyspozycję z poprzedniego etapu potwierdzili sprinterzy. Czołowa trójka finiszowała dokładnie w tej samej kolejności jak dzień wcześniej. Zwycięstwo odniósł Krzysztof Jeżowski z grupy CCC Polsat Polkowice wyprzedzając Piotra Zaradnego (DHL Author) i Błażeja Janiaczyka (Mróz Action Uniqa).

W klasyfikacji generalnej Krzysztof Jeżowski o 17 sekund wyprzedza Piotra Zaradnego. Błażej Janiaczyk do zwycięzcy traci 35 sekund.