Michał Kwiatkowski czwarty we Włoszech
autor: Pawel Krygier 15-04-2008
Michał Kwiatkowski z zespołu TKK Pacific SMS MGK Vis Norda Toruń zajął czwarte miejsce podczas rozgrywanego we Włoszech wyścigu 4^ Gran Premio Vini del Roero – Canale (kat. 1.14). Na starcie stanęło 216 kolarzy a wśród nich zawodnicy z Francji, Rosji, Szwajcarii, Słowenii, którzy mieli do pokonania 120 km.

Jak poinformował zespół TKK Pacific SMS MGK Vis Norda Toruń - Na 15 km utworzyła się grupka 14 kolarzy, którzy zgodnie pracowali i na 50 km osiągnęli przewagę ponad 4 minut. W tym momencie Trener Tomasz Owsian zadecydował o pogoni .Od tego momentu przewaga malała z kilometra na kilometr i ucieczka została zlikwidowana na 80 kilometrze.

Liczne podjazdy z nachyleniem ponad 18 procent spowodowały olbrzymią selekcję. Na ostatnim podjeździe zaatakował Michał Kwiatkowski wraz z Włochem Sbargalim (Vangi). Ostatecznie na metę wpadła 25 osobowa grupa z której najszybciej finiszował Włoch Daniele Aldegheri (Asali) przed francuzem Melvinem Platem (Bike Club Saunier Duval Juniores). Trzecie miejsce zajął Włoch Mirko Uliverii (Grassi Stabbia)a czwarty był Michał Kwiatkowski.

- Jestem zadowolony z postawy całego zespołu, który pracował dzisiaj bardzo dobrze - powiedział po wyścigu dwukrotny Mistrz Europy juniorów. - Spróbowałem zaatakować w końcówce, ale nie udało się dojechać do mety. Jest to dopiero mój drugi wyścig, do podium zabrakło naprawdę nie wiele. Pogoda była wyśmienita 25 stopni ciepła, przypiekało słonko. Następny wyścig startujemy w niedziele 20 kwietnia na południu Włoch Trofeo Citta di Ivrea 113 km z kalendarza UCI - zakończył Michał Kwiatkowski.