Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Jarosław Rębiewski szósty w Ardenach
autor: Pawel Krygier 14-04-2008
W niedzielę zakończyła się 34. edycja rozgrywanego we Francji wyścigu Circuit Ardennes. W wyścigu startowała grupa CCC Polsat Polkowice, której najlepszy z kolarzy Jarosław Rębiewski zajął szóste miejsce - poinformowała grupa na stronie internetowej.

Mimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych panujących podczas trwania całego wyścigu a także niezwykle trudnych tras poszczególnych etapów, kolarze CCC Polsat Polkowice pokazali się z jak najlepszej strony, zajmując wysokie lokaty prawie na każdym z etapów. Na pierwszym etapie Jarosław Rębiewski zajął 5 miejsce, tuż za Pawłem Wachnikiem z francuskiego zespołu Cr4C Roanne. Podczas drugiego etapu na piątej pozycji finiszował Krzysztof Jeżowski.

Zajęcie jedenastej lokaty podczas liczącej 17-kilometrów jazdy na czas, pozwoliło Jarosławowi Rębiewskiemu na zajęcie 6 miejsca w klasyfikacji generalnej wyścigu. Jeszcze lepiej na tym etapie zaprezentował się Mateusz Taciak (CC Etupes) zajmując drugie miejsce i potwierdzając swoje predyspozycję w jeździe na czas. W klasyfikacji drużynowej ekipa CCC Polsat Polkowice uplasowała się na 7. miejscu.