Ł. Bujko zdobył Puchar Świata! Podium K. Kuczyńskiego
autor: Pawel Krygier 23-01-2010
Łukasz Bujko wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata na sezon 2009/2010 w konkurencji scratch. Podczas ostatnich zawodów w Pekinie, nasz reprezentant zajął 11. miejsce. Świetnie spisał się w wyścigu na 1 kilometr Kamil Kuczyński, który stanął na trzecim stopniu podium.

W stolicy Chin - Pekinie, odbył się drugi dzień Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Przedpołudniowa sesja zakończyła się nie pomyśli naszych reprezentantów, gdyż wynik wyścigu drużynowego na dochodzenie - Pawła Brylowskiego, Dawida Głowackiego, Piotra Kasperkiewicza i Grzegorza Stępniaka - był daleki od oczekiwań, a czas 4:13.639, dał dopiero 13. miejsce.

W keirinie do drugiej rundy nie awansowali Łukasz Kwiatkowski i Kamil Kuczyński, co również można było uznać za rozczarowanie. Ostatecznie w tej konkurencji zwyciężył Azizulhasni Awang.

Sesja popołudniowa przyniosła nam dużo więcej radości. Najpierw Kamil Kuczyński wypadł bardzo dobrze w wyścigu ze startu zatrzymanego na dystansie 1 kilometra. Nasz reprezentant, z czasem 1:03.105, zajął trzecie miejsce ulegając jedynie Chińczykowi Miao Zhang (1:02.173) i Joachimowi Eilersowi (1:02.677) z Niemiec.

Ostatnim wyścigiem tego dnia był scratch mężczyzn. Pomimo dopiero 11. miejsca i trzeba to przyznać nieudanego występu, powody do radości, mimo wszystko, miał Łukasz Bujko. Polak sięgnął po historyczny sukces, wygrywając klasyfikację generalną Pucharu Świata w tej konkurencji. NA welodromie w Pekinie najlepszy tego dnia był Kanadyjczyk Zachary Bell.

źródło: s24.pl