P¦ w Pekinie - Ł. Bujko - 14, sprinterzy na miejscu - 10
autor: Pawel Krygier 22-01-2010
Łukasz Bujko zaj±ł 14. miejsce w finale wy¶cigu punktowego podczas zawodów Pucharu ¦wiata w kolarstwie torowym, który trwa w chińskim Pekinie. Konkurencję wygrał Kanadyjczyk Zacharry Bell. Drugie miejsce zaj±ł Ho Ting Kwok (HKP), a trzecie reprezentant Nowej Zelandii Thomas Scully, który w pierwszym biegu eliminacyjnym jako jedyny pokonał Łukasza Bujkę.

Nasz reprezentant bardzo dobrze zaprezentował się w eliminacjach, gdzie w swoim biegu zaj±ł drugie miejsce.

W rywalizacji drużyn sprinterskich Polska w składzie Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński, Damian Zieliński zajęła 10. miejsce. Jedyna kobieta w składzie polskiej kadry torowców - Renata D±browska nie przebrnęła eliminacji sprintu kobiet. Polak zajęła 17. miejsce w kwalifikacjach, a 16 zawodniczek awansowało dalej. Do szczę¶cia zabrakło niewiele, ponieważ D±browska uzyskała czas 11.873, a 16. Rosjanka 11.866.

W Pekinie startuje 9 osobowa kadra narodowa Polski oraz startuj±cy w barwach maj±cego status torowej grupy zawodowej klubu ALKS STAL Grudzi±dz - Łukasz Kwiatkowski.