Tour Down Under - Andre Greipel wygrał 2. etap
autor: Pawel Krygier 20-01-2010
Andre Greipel z grupy HTC-Columbia odniósł swoje drugie zwycięstwo w nowym sezonie. Niemiecki sprinter wygrał po finiszu z peletonu drugi etap wyścigu Tour Down Under. Tym razem plecy Greipela obejrzeli Nowozelandczyk Greg Henderson (Team Sky) oraz Australijczyk Robbie McEwena (Katusha). Maciej Paterski (Liquigas) zajął 72 miejsce ze stratą 9 sekund do zwycięzcy.

Podobnie jak dzień wcześniej na czele większości dystansu jechała 3-osobowa ucieczka w składzie: Mickael Delage i Oliver Kaisen (obaj Omega Pharma) oraz David Kemp (Team UniSA). Im bliżej mety zespoły sprinterów podkręcały tempo w peletonie, doganiając trójką około 9 kilometrów przed metą. Na finiszu po raz drugi w tym wyścigu wysoką formą błysnął Andre Greipel, który wygrał drugi etap i umocnił się na pozycji lidera.

Maciej Paterski będący jedynym Polakiem w tym wyścigu na mecie drugiego etapu zajął 72 miejsce. Polak finiszował w drugiej części rozerwanego peletonu.