P¦ w Roubaix: Marzena Wasiuk - 30, Janusz Lessnau - 31
autor: Pawel Krygier 17-01-2010
Reprezentantka Czech Katerina Nash wygrała rozgrywany we francuskim Roubaix przełajowy wy¶cig zaliczany do klasyfikacji Pucharu ¦wiata. Drugie miejsce zajęła Niemka Hanka Kupfernagel a trzecia była Holenderka Marianne Vos. Polka Marzena Wasiuk zajęła 30 miejsce. Wy¶cig juniorów wygrał Holender David Van der Poel, najlepszy z Polaków Janusz Lessnau był 31.

Dla mistrzyni Polski Marzeny Wasiuk był to pierwszy w tym sezonie start w zawodach z cyklu Pucharu ¦wiata. Reprezentantka klubu Prim Ełk, która ruszyła na trasę z dalekiej pozycji zajęła 30 miejsce. Do najlepszej na trasie Czeszki Katariny Nash nasza zawodniczka straciła 8.35 minut.

W wy¶cigu juniorów dwa miejsca na podium zajęli Holendrzy. Zwycięstwo odniósł David van der Poel a trzeci był Gert Jan Bosman. "Pomarańczowych" rozdzielił Francuz Emilien Viennet. Najlepszy z reprezentantów Polski Janusz Lessnau był 31 i stracił do zwycęzcy 4.07 minut, 43. był Marcin Malewicz (strata 8.09).