Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Mistrzostwa Świata - dwa medale Anny Harkowskiej
autor: Pawel Krygier 10-11-2009
Dwa brązowe medale wywalczyła Anna Harkowska podczas mistrzostw świata w kolarstwie torowym niepełnosprawnych, które odbyły się w brytyjskim Manchesterze. Anna Harkowska wywalczyła brązowe medale w wyścigach na dystansie 500 metrów i 3000 metrów. W obu konkurencjach przegrała jedynie z Brytyjką Sarą Storey i Amerykanką Gretą Neimanas.

29-letnia Harkowska to wielokrotna mistrzyni Polski i jedna z najlepszych wśród pełnosprawnych polskich zawodniczek. Jej karierę przystopował tragiczny wypadek w 2002 roku, w którym wskutek potracenia przez samochód doznała licznych złamań. Usunięcie kości strzałkowej i kilkunastomiesięczna walka o to aby chodzić, nie złamały młodej zawodniczki, której siłę do walki z przeciwnościami losu dawało kolarstwo.

W 2007 roku Harkowska przypomniała się polskim kibicom zajmując trzecie miejsce w mistrzostwach Polski ze startu wspólnego. Rok później powtórzyła ten wynik. W obecnie zakończonym wywalczyła srebrny medal podczas Górskich Mistrzostw Polski.

Podczas zmagań niepełnosprawnych na welodromie w Manchesterze wystąpili również Przemysław Wagner i Arkadiusz Garczarek (12. miejsce na 1000 metrów, 9. miejsce w sprincie, 10. miejsce na 4000 metrów), Emil Stopierzylski i Łukasz Tunkiewicz (11. miejsce na 1000 metrów, 10. miejsce w sprincie) oraz Adrian Juszczyk i Przemysław Kusztykiewicz (12. miejsce na 4000 metrów).

źródło: s24.pl