Torowe Mistrzostwa Europy: Kamil Kuczyński za podium
autor: Pawel Krygier 18-10-2009
Nie udało się wywalczyć medalu w omnium sprinterskim mężczyzn, podczas Mistrzostw Europy na torze w Gent. Bardzo blisko był tego Kamil Kuczyński, który ostatecznie ukończył rywalizację na czwartym miejscu. Szóstą lokatę zajął drugi z Polaków Łukasz Kwiatkowski.

O medalach w omnium sprinterskim mężczyzn zadecydowała ostatnia konkurencja, sprint. W 1/4 finału Kuczyński spotkał się z Denisem Spicką z Czech. Aby myśleć o medalu, nasz reprezentant musiał wygrać ten pojedynek, jednak to mu się nie udało. Pomimo triumfu w wyścigu o miejsca 5-8, Kuczyński zakończył omnium sprinterskie tuż za podium.

Drugi z naszych reprezentantów, Łukasz Kwiatkowski był w sprincie trzeci. Wygrał również pierwszą konkurencję, wyścig na 200 metrów ze startu lotnego i może żałować fatalnego występu w wyścigu eliminacyjnym, który pogrzebał jego szanse na medal. Ostatecznie Kwiatkowski ukończył zawody na szóstym miejscu.

Mistrzem Europy został Czech Denis Spicka, który fantastycznie finiszował wygrywając dwie ostatnie konkurencje, keirin i sprint. Srebro trafiło do Francoisa Pervisa z Francji, a brąz do Kazacha Andrija Winokurowa.

źródło: pzkol.pl