Torowe ME: Świetny start Ratajczyka
autor: Pawel Krygier 17-10-2009
Fantastycznie rozpoczęły się Torowe Mistrzostwa Europy dla Rafała Ratajczyka. Reprezentant Polski wygrał dwie pierwsze konkurencje omnium średniodystansowego: scratch a następnie wyścig eliminacyjny i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej.

W pierwszej konkurencji pokonał Hiszpana Unai Elorriagę i Holendra Timo Veldta, a w drugiej Niemca Roberta Bartko i Szwajcara Franco Marvulliego. Drugi z naszych reprezentantów, Piotr Kasperkiewicz był 20. w scracthu i 18. w wyścigu eliminacyjnym. W klasyfikacji generalnej po dwóch konkurencjach omnium średniodystansowego prowadzi Ratajczyk, a Kasperkiewicz jest 15.

W omnium sprinterskim bardzo dobrze w pierwszej konkurencji spisał się Łukasz Kwiatkowski, który wygrał wyścig na 200 metrów ze startu lotnego. Niestety nie wyszedł mu wyścig eliminacyjny, w którym był dopiero 13., co daje mu po dwóch konkurencjach 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na medalowej pozycji jest natomiast Kamil Kuczyński, który zajmuje w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce. Złożyło się na to 5. miejsce w wyścigu na 200 metrów i 3. w wyścigu eliminacyjnym.

Renata Dąbrowska, która reprezentuje nas w omnium sprinterskim kobiet, była 6. w wyścigu na 200 metrów ze startu lotnego oraz w wyścigu eliminacyjnym. Obie konkurencje wygrała Litwinka Simona Krupeckaite, która prowadzi w klasyfikacji generalnej. Dąbrowska jest 5.

źródło:pzkol.pl